Jaka brama segmentowa będzie najlepsza?

W niedawnych latach w dziedzinie bram garażowych wprowadzono bardzo dużo nowych technologii. Tak naprawdę, kiedy człowiek nie zajmuje się tym tematem często, to nawet nie zdaje sobie sprawy, ile się pozmieniało od od czasów sprzed kapitalizmu w Polsce, kiedy to w ogóle nie można było niczego kupować, gdy człowiek budował sobie chałupę. O bramach garażowych nie mówiąc.

Więc wielkie było moje zaskoczenie, kiedy projektując niedawno domek, stanęłam przed wyborem do chałupy bramę garażową. Wybór miałam tak duży, tak w dziedzinie nowoczesności, jak wyglądu, że niemal spanikowałam. Dano mi do decyzji bramy uchylne, przeciętne, takiego typu jak od lat, ale w wspaniałych wyglądach i paletach. Spodobały mi się każde, ale najwięcej przypadły mi do gustu bramy garażowe z desek sosnowych, normalne. Lecz miałam wątpliwości, czy można takie bramy odmykać pilotem. Jednym słowem czy można do takiej bramy zamontować automatykę.

Zaczęłam poszukiwania. Rozpoczęłam od najbliższego warsztatu robiącego montowanie bram garażowych i napędów automatycznych. Wyszło na jaw szybko, iż znajduje się taka wersja. Miałam zatem mieć tego typu bramę, jaka mi się najbardziej podoba, a przy tym wersję otwierania jej urządzeniem sterującym, bez opuszczania wehikułu. Stałam się ucieszona. Wybrałam dla siebie bramę garażową z szerokich, porządnych paneli dębowych, ustawionych w poprzek, malowanych na jasny dąb, ze stalowymi okuciami, odgrywającymi klamki starodawne.

Współbrzmiało to rewelacyjnie do nieruchomości, gdyż z założenia był budowany z czerwonych cegieł, ceglastych i zwyczajnych. Kształt uzupełniała roślinność, żywozielone sosny na zmianę z liściastymi krzewinami, których pomarańczowe płatki kwiatów doskonale pokazywały się z kolorem klinkieru.

Tak więc bramy garażowe były jednak mocno łatwe przy zakupie, należało być pewnym, co się potrzebuje, i wiedzieć, jaki powinien ogólny kształt chaty. Bo bramy garażowe dobrze jest dopasować do domu.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>